Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie

11 Listopada 39, 14-100 Ostróda

Przejdź do treści

Deklaracja dostępności

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://gopsostroda.naszbip.pl/.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Strony internetowe częściowo zgodne z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Możliwość zastosowania zmiany rozmiaru tekstu oraz kontrastu tekstu. Można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Niektóre treści mogą znajdować się w formie skanów (brak warstwy tekstowej w skanowanych dokumentach). Zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są w całości dostępne cyfrowo

Treści pochodzą z różnych źródeł, posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji

Treści są bardzo obszerne i zostały zamieszczone jako załączniki,

 Niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej

Brak jest opisów do grafik i zdjęć w postaci tekstu alternatywnego dla osób korzystających z czytników tekstu.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Sławomir Pietrucha — mejlowo spietrucha@gops.ostroda.pl lub telefonicznie 514 132 886.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Ostródzie znajduje się przy ulicy 11 Listopada 39.

W odległości nieprzekraczającej 50 metrów znajduje się komunikacja publiczna (autobus). Usytuowanie budynku umożliwia bezproblemowe dotarcie wszystkim osobom, również osobom ze szczególnymi potrzebami. Budynek jest trzykondygnacyjny, Ośrodek mieści się na parterze budynku (pracownicy socjalni, asystent rodziny, świadczenia rodzinne i opiekuńcze, świadczenia z funduszu alimentacyjnego, kasa) oraz w części pierwszego piętra (księgowość, kierownik działu świadczeń, sekretariat, dyrektor). Obiekt nie posiada windy osobowej.

Wejście główne do budynku bezpośrednio od ulicy 11 Listopada. Obok wejścia znajduje się oznaczony i umieszczony na odpowiedniej wysokości przycisk dzwonka umożliwiający osobom z niepełnosprawnością ruchową przywołanie pracownika obsługującego platformę przyschodową. Wejście do budynku posiada odpowiednią szerokość, brak progu. Wejście oznaczone jest tablicą informacyjną. Krawędzie schodów wewnętrznych oznaczono kolorem żółtym dla potrzeb osób słabowidzących. Platforma przyschodową dla osób niepełnosprawnych umożliwia dostęp do poziomu parteru. Ciągi komunikacyjne parteru nie mają utrudnień w postaci progów. Na ścianie znajduje się tablica informacyjna z lokalizacją i numerami biur. Toaleta dla osób ze szczególnymi potrzebami znajduje się na parterze i jest oznaczona. Przy misce ustępowej zamontowany jest uchwyt uchylny Toaleta posiada przycisk alarmujący. Przemieszczanie się na wyższe kondygnacje jest możliwe wyłącznie po schodach.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych, nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Na terenie parkingu Ośrodka zostały zlokalizowane dwa miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsca parkingowe zostały oznaczone znakami poziomymi (koperta).

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem

Brak tłumacza języka migowego.

Osobom mającym trudności w dotarciu do pomieszczeń mieszczących się w budynku pomocą służy pracownik, który informuje pracowników merytorycznych o potrzebie obsługi interesanta.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Dostępność informacyjno-komunikacyjną zapewnia się poprzez możliwość kontaktu za pomocą poczty elektronicznej oraz przesyłanie wiadomości tekstowych (SMS)

Informacje

Liczba wyświetleń: 19
Utworzono dnia: 29.03.2025

Historia publikacji

  • 31.03.2025 10:19, Administrator
    Edycja strony: Deklaracja dostępności
  • 29.03.2025 08:55, Administrator
    Dodanie strony: Deklaracja dostępności